Aktuálně

Výstava Země živitelka bude v plném rozsahu, bez omezení

  • Zveřejněno: 05.07.2021

Agrosalon Země živitelka, plánovaný od 26. do 31. srpna, připravuje českobudějovické výstaviště v plném rozsahu, bez omezení kapacity. Představí se přes 500 vystavovatelů. Firma při výstavě otevře zmodernizovaný pavilon Z, nově nabídne i 3500 metrů čtverečních venkovních ploch. Podle portálu Zemědělec.cz to uvedl předseda představenstva výstaviště Martin Karban.

Elektromobily vezmou Čechům práci. Existuje recept, jak s tím bojovat

  • Zveřejněno: 05.07.2021
Přechod na elektromobily by mohl některá pracovní místa z automobilek vymazat. Továrna na baterie by je však mohla vrátit zpět. Úbytku práce a zakázek se nebojí ani výrobce svíček do motorů. Seznam Zprávy

Česko gigafactory chce, ale nemá na to odborníky. Šéfovat by museli Němci

  • Zveřejněno: 05.07.2021
Středoevropské závody v lákání investorů do bateriového byznysu vrcholí. Po gigafactory, obří továrně produkující baterie do elektromobilů, touží i Česko. Zda vláda přesvědčí Volkswagen a další potenciální investory, se rozhodne ve druhém letošním pololetí. E15

Ministři zemědělství potvrdili dohodu o reformě SZP

  • Zveřejněno: 04.07.2021

Ministři zemědělství zemí EU přijali předběžnou dohodu, které bylo minulý pátek dosaženo s Evropským parlamentem a která se týká klíčových prvků reformy společné zemědělské politiky (SZP), čímž posunuli návrh o krok blíže k tomu, aby se stal součástí práva EU.

Dohoda vytváří podmínky pro spravedlivější a ekologičtější SZP založenou na výkonnosti, jejímž cílem je poskytnout evropským zemědělcům udržitelnou budoucnost. Nová SZP posiluje opatření v oblasti životního prostředí a zahrnuje rovněž ustanovení, která mají zajistit cílenější podporu menším zemědělským podnikům a pomoci mladým zemědělcům v jejich začátcích.