Aktuálně

Podpora obchodních a investičních vztahů s Kanadou

  • Zveřejněno: 14.03.2017

Jak může dohoda CETA pomoci firmám expandujícím do Kanady? Bude možné obchodovat bezcelně? Jak získat preferenční zacházení a jak nejlépe se na nové podmínky připravit? Tyto a další otázky zodpověděli odborníci v rámci mezinárodní konference s názvem „Komplexní hospodářská a obchodní dohoda (CETA): Příležitosti pro české firmy“.

Pokuty pro české řidiče kamionů ve Francii

  • Zveřejněno: 13.03.2017

Řidiči českých kamionů už dostali víc než padesát pokut za to, že neberou francouzskou minimální mzdu. První případ podobné pokuty zažil tuzemský dopravce i v Německu. Dopravci proto tlačí na celounijní změnu zákonů, která by podobnou povinnost odstranila, a upozorňují na nečinnost Evropské komise. iDNES.cz

 

Schůze vlády ČR

  • Zveřejněno: 13.03.2017

Dnes se ve Strakově akademii koná schůze vlády ČR. Na programu jednání bude mimo jiné novela zákona o sociálních službách, která zvyšuje příspěvek na péči o osobu úplně závislou z dosavadních 13 200 Kč na 19 200 Kč, převádí dosavadní služby sociálně-právní ochrany dětí do systému sociálních služeb či zvyšuje podporu rodin s trojčaty a vícerčaty.

 

Kolektivní vyjednávání finišuje

  • Zveřejněno: 13.03.2017

Do konce března by mělo, podle předsedy Sdružení odborových organizací CCG Jaromíra Franty, skončit kolektivní vyjednávání ve společnostech skupin Czech Coal i Severní energetická. Letos se ve většině vyjednávají pouze dodatky ke kolektivním smlouvám, týkající se zejména tarifních tabulek a prostředků v sociálním fondu.