Dopravniinfo.cz

  • Zveřejněno: 07.07.2015
  • Autor: oi

Za celým systémem tohoto informačního systému stojí Ředitelství silnic a dálnic ČR. Zdrojem dalších informací je pak dálniční a dopravní policie ČR, Hasičský záchranný sbor, Záchranná zdravotnická služba, správci komunikací, obecní a městské policie a řada dalších institucí. Server Dopravniinfo.cz patří pod „Jednotný systém dopravních informací“. Ten produkuje nejen informace pro Dopravniinfo.cz, ale také pro televizní vysílání, rádia a další poskytovatele dopravních novinek. Projekt podporuje Ministerstvo vnitra a Ministerstvo dopravy.

Na základní obrazovce je zobrazena mapa České republiky Mapu můžete libovolně přibližovat a posouvat. Po pravé straně je sloupec, kde se ze jmenovaných zdrojů (HZS, ZZS, Policie) zobrazují informace o nejaktuálnější dopravní situaci. Ikona informuje, jestli jde o uzavírku, dopravní nehodu nebo jinou událost, je zde uveden kilometr silnice, na kterém se událost děje a časový odhad doby do zprůjezdnění komunikace.

 Velká mapa zobrazuje události, které mapa na základní obrazovce nezobrazuje (kolony, přeplněná odstavná parkoviště, práce na silnici). Jedná se o náhledy z kamer umístěných na dálnicích, výstrahy meteohlásek (silný boční vítr, sněhové jazyky), stupně intenzity dopravy a nakonec určení naléhavosti situace.

Záložka Seznam slouží k chronologickému výpisu událostí. Jde třeba o menší nehody, tvorbu kolon a další problémy, které Vás mohou potkat. Záložka Schéma se hodí při plánování trasy, zobrazí všechny problémy na vámi vybrané trase.

Server Dopravniinfo.cz je velkým pomocníkem a kvalitním rádcem při plánování tras pro každého řidiče.

 

 

  • Zdroj: rsd.cz