Zákaz falešných slev: Novela zákona má zabránit dalším podvodům na spotřebitele
Vláda musí urychleně představit priority pro zásobování obyvatelstva potravinami. Potravinářský průmysl musí být zařazen do přednostních kategorií pro dodávky plynu a elektřiny. Potravinářská komora ČR (PK ČR) podle její tiskové zprávy, se připojila k výzvě Hospodářské komory ČR a žádá vládu premiéra Petra Fialy k odpovědnému řešení situace. „Je třeba připravit jasný scénář, jak budeme postupovat v případě, že dojde k omezení dodávek plynu,“ uvedla Dana Večeřová, prezidentka PK ČR.
V pátek 29. a v sobotu 30. dubna 2022 se v Praze uskuteční VIII. sjezd Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), který bude hodnotit její činnost za uplynulé čtyři roky. V případě sjezdu, který se koná za určité období, jde vždy o významnou událost, kde se hodnotí uplynulé období a vyhlašují se úkoly na období následující. Pro nás se stal VIII. sjezd ČMKOS příležitostí pro rozhovor s jejím předsedou Josefem Středulou, kterému jsme položili několik otázek.
Evropská komise zaslala tento týden českému Ministerstvu zemědělství oficiální hodnocení vládního návrhu na rozdělení zemědělských dotací v letech 2023–2027.