Aktuálně

10% v průměru a minimálně 8% pro všechny

  • Zveřejněno: 23.11.2022
V pondělí proběhlo společné jednání ZO UZO Albert se zástupci vedení společnosti Albert a zástupci UZO. Odborové organizace UZO se v rámci sociálního dialogu se společností Albert dohodly na tom, že se od 1.3.2023 navýší mzdy zaměstnancům prodejen v průměru o 10% a zároveň minimální garantované navýšení bude činit 8%.

Více žen ve vedení firem. Europoslanci schválili pravidla genderové rovnosti

  • Zveřejněno: 23.11.2022
Europoslanci v úterý schválili návrh na zavedení kvót týkající se zastoupení žen ve vedení velkých veřejně obchodovaných firem. Po deseti letech debat jsou tak kvóty pro ženy ve vedení firem o krok blíže k zavedení. Podle jeho zastánců nová úprava zajistí objektivnější výběr manažerek do vedení velkých firem. iDNES

Nebojte se žádat odškodnění i když jste zavinili dopravní nehodu a utrpěli pracovní úraz

  • Zveřejněno: 23.11.2022
Je známým faktem, že nejvážnější pracovní úrazy vznikají převážně v důsledku dopravní nehody, a to při pracovních cestách. Odškodnění tohoto pracovního úrazu je ve většině případů pro zaměstnavatele jednoduché. Nehodu šetří policie a ta rozhodne o vině – zavinil nehodu, nezavinil nehodu. Tímto verdiktem se také řídí pojišťovna a provede nebo neprovede podle zákona příslušné odškodnění.

Za útok na majetek zaměstnavatele se považuje kdeco. Výběr z případů u soudů

  • Zveřejněno: 23.11.2022
Co nového vysvětlily, rozřešily, zodpověděly a na co upozornily a před čím varovaly soudy zaměstnavatele, když dávají zaměstnancům výpověď? Za útok na majetek zaměstnavatele může přijít okamžitý vyhazov bez pardonu. Kdy jde o takový útok? měšec