Aktuálně

Bohumír Dufek, předseda ASO hostem pořadu "Máte slovo s M. Jílkovou"

  • Zveřejněno: 06.04.2023
Bohumír Dufek, předseda Asociace samostatných odborů vystoupí dnes 6. dubna 2023 od 21.30 hodin v pořadu "Máte slovo s M. Jílkovou" na ČT1.
 
Téma: Chudoba - Zhoršuje se vaše životní úroveň, nebo se máte dobře? Bojuje vláda proti chudobě dostatečně? Kdy skončí vysoká inflace a vrátí se prosperita? Jste spokojeni s pomocí státu v tísni?
 

Penzijní reformu jsme měli udělat před 25 lety, říká ekonom David Marek

  • Zveřejněno: 06.04.2023

Úpravy v systému penzí, které připravuje vláda Petra Fialy (ODS), nejsou penzijní reformou, ale jen změnou parametrů. V pořadu Interview ČT24 to prohlásil ekonom, a nově i poradce prezidenta Petra Pavla, David Marek. Za skutečnou systémovou reformu by považoval zvýšení důrazu fondové složky důchodového systému. Reforma penzí se podle něj měla řešit před pětadvaceti lety, nyní už je, podle něho, pozdě.

Umělá inteligence v Česku sahá na pozice milionů lidí

  • Zveřejněno: 06.04.2023
Nová generace nástrojů typu ChatGPT bude mít podle vědců výrazný dopad na lidskou práci. Některá odvětví – třeba učitele, právníky, manažery, analytiky – čeká rapidní transformace. V Česku se změna dotkne milionů lidí. Ale jak? Seznam Zprávy

Velký pátek a jiné. Češi mají nadprůměrný počet volných dní, lídry EU ale nejsou

  • Zveřejněno: 06.04.2023
Zatímco v některých zemích střední a východní Evropy počet volných dní v posledních letech vzrostl, v západní Evropě zůstává nízký, nebo dokonce klesá. deník

Nezaměstnanost 2023: Jak se vyvíjí pracovní trh v Česku a v zahraničí

  • Zveřejněno: 06.04.2023
Počet nezaměstnaných mírně stoupá. Z mezinárodního srovnání ale vychází Česká republika stále výborně. Energetická krize a ochlazení ekonomiky se zatím do pracovního trhu příliš nepromítly. Jaké pozice jsou v současnosti nejžádanější a jak vypadá situace v jednotlivých regionech? e15