Aktuálně

Předdůchod, náhradní doba pojištění, vyloučená doba. Tyto i další pojmy objasnili odborníci v Pardubicích

  • Zveřejněno: 29.09.2015

Novináři pardubického regionu se v pátek 25. září setkali s odborníky na okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ) v Pardubicích. Ke kulatému stolu spolu zasedli u příležitosti čtvrtstoletí existence České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Zástupce médií zajímaly situace, které klienti na OSSZ často řeší, a statistické údaje z regionu.

Předsedkyně OS DLV jednala s ministrem průmyslu a obchodu ČR

  • Zveřejněno: 29.09.2015

Předsedkyně OS DLV v ČR JUDr. Mgr. Jaroslava Nestěrová se ve středu dne 23. 9. 2015 setkala v Senátu Parlamentu České republiky s ministrem průmyslu a obchodu ČR Ing. Janem Mládkem, se kterým jednala o funkci a práci odvětvové komise OS DLV v ČR pro dřevařský průmysl, lesní hospodářství a ostatní průmysl.

 

Ministryně Marksová nechce horníkům komplikovat život

  • Zveřejněno: 29.09.2015

Horníci, kteří odpracovali stanovený počet 3 300 směn pod zemí v hlubinných a uranových dolech, by měli podle vládního návrhu, který ministryně Michaela Marksová znovu předloží na nejbližším jednání vlády, získat nárok odejít do důchodu o pět let dříve.