Aktuálně

Jaromír Franta: Babišův odpor ke kompenzacím je hloupý

  • Zveřejněno: 01.08.2016

Téma kompenzací pro zaměstnance lomu ČSA budí emoce nejen ve vládě, ale zejména u těch, kterých se bytostně týká – u mosteckých horníků. Podle odborového předáka Jaromíra Franty je důvodem postoje Andreje Babiše osobní animozita vůči majitelům težební společnosti.

Kontrolní hlášení: nově existuje možnost prominout pokutu

  • Zveřejněno: 01.08.2016

Možnost promíjení některých pokut za nesplnění povinností souvisejících s podáváním kontrolního hlášení se  stala součástí zákona o DPH. Jedná se konkrétně o pokuty ve výši 10, 30 a 50 tisíc korun, které bude nově možné v ospravedlnitelných případech prominout.

Měření finanční gramotnosti 2015

  • Zveřejněno: 31.07.2016

Ministerstvo financí provedlo na podzim 2015 měření úrovně finanční gramotnosti dospělé populace České republiky. Toto šetření se stalo součástí světového měření společně s dalšími desítkami zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Sběr dat pro MF uskutečnila společnost ppm factum.