Aktuálně

Do odborů v kolínské automobilce vstupují i cizinci

  • Zveřejněno: 17.10.2018

Nástěnky kováckých odborů v obří kolínské automobilce TPCA obsahují informace nejen v češtině, ale také v cizím jazyce. Tamní základní organizace OS KOVO se totiž rozhodla, že do svých řad bude přijímat i kmenové zaměstnance z Ukrajiny.

V Česku jich je nedostatek, přesto někteří učitelé hledají práci marně

  • Zveřejněno: 17.10.2018

Absolvent pedagogické fakulty, nadšený pro učitelskou profesi by podle statistiky měl být snem každého ředitele. V době, kdy řadu škol zachraňují důchodci, přesto hledají někteří absolventi práci i rok a půl. Uplatnění hledají i další absolventi, mezi studenty je totiž největší zájem o obory, které na trhu práce chybějí nejméně. iDNES.cz

V UniCredit počítali, jak vážné je to s brexitem

  • Zveřejněno: 17.10.2018

Za posledních 20 let vzrostla závislost české ekonomiky na vnějších vlivech – například podíl exportu na HDP stoupl z 27 na 67 procent. Roste citlivost tuzemského hospodářství na vnější ekonomické šoky. Proto je nutné počítat s dopady brexitu a Trumpovy celní války.