Aktuálně

Zdravotnické a lékařské odbory vyzývají poslance, aby podpořili novelu rozpočtu

  • Zveřejněno: 18.02.2021

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a Lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů oceňují, že vláda vzala vážně situaci a osobní obětavost zdravotníků a zaměstnanců sociálních služeb a že v projednávaném návrhu rozpočtu počítá s adekvátními financemi na odměny pro tyto zaměstnance. Uvádí to Prohlášení obou odborových organizací, které jsme od nich dnes obdrželi.

Pandemický zákon je ve sněmovně, vláda se s opozicí shodla i na odškodňování

  • Zveřejněno: 18.02.2021

Tolik diskutovaný pandemický zákon je v Poslanecké sněmovně. Po posledním jednání zástupců vlády s opozicí se podařilo vyřešit poslední sporný bod – způsob a výši odškodňování kvůli uzavřeným podnikům. Podle zpravodajství České televize to uvedl předseda ODS Petr Fiala na brífinku opozičních politických stran ve sněmovně. Sněmovna kromě pandemického zákona projedná i návrh zákona o kompenzačním bonusu a návrh na zvýšení schváleného schodku státního rozpočtu. Poslanci budou zřejmě debatovat také o znovu vyhlášeném nouzovém stavu.

Úbytek kvalitních lidí a luxusní večeře do krabičky. Co se stane s restauracemi po covidu?

  • Zveřejněno: 18.02.2021
Někteří se rozhodli gastro opustit, jiní bojují dále, i když je to boj těžký. Jak se gastronomie proměňuje a promění do budoucna? Někteří restauratéři a šéfkuchaři si myslí, že fatálně. Stanou se z restaurací továrny na krabičky, nebo budou mít otevřenou pouze několik hodin denně? LIDOVKY

Výklad Ministerstva práce a sociálních věcí k aplikaci usnesení vlády ČR ze dne 15. února 2021 č. 167 o zabezpečení a organizaci poskytování sociálních služeb po dobu trvání nouzového stavu

  • Zveřejněno: 18.02.2021
Na základě požadavku všech krajů vláda ČR svým usnesením ze dne 14. února 2021 č. 125 vyhlásila s účinností od 15. února 2021 v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav.

Sčítání 2021 také na sociálních sítích

  • Zveřejněno: 18.02.2021
Český statistický úřad spouští kampaň ke sčítání lidu, domů a bytů na sociálních sítích. Ke stávajícím sociálním sítím Českého statistického úřadu přibyla stránka sčítání na Facebooku a profil na Instagramu.