Aktuálně

Přibývá rodin, které potřebují pomoc s financováním obědů pro školáky

  • Zveřejněno: 31.05.2024
V Česku výrazně roste zájem o projekt Obědy do škol. Základní školy napříč zemí potvrzují, že přibývá dětí, kterým rodiče nemůžou zaplatit obědy, protože jim na ně z výdělků nezbývají peníze. Pomáhají jim však podobné projekty, které dětem ze sociálně slabých rodin polední teplé jídlo uhradí. ČT

„Nepřehledné.“ Komoře lékařů a odborům se nelíbí návrh zákona o odměňování

  • Zveřejněno: 31.05.2024
Česká lékařská komora a zdravotnické odbory nesouhlasí s návrhem zákona o odměňování zdravotníků, který předložilo ministerstvo zdravotnictví. Nejde podle nich o faktické sjednocení výše platů a mezd, které žádají. Pro některé zdravotníky by podle nich návrh znamenal i snížení odměny. Po čtvrtečním jednání to sdělili předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková a prezident ČLK Milan Kubek. ČT

Poslanecká sněmovna podpořila vládní návrh širších změn v důchodech

  • Zveřejněno: 30.05.2024

Poslanecká sněmovna, podle zpravodajství České televize, v prvním čtení podpořila vládní návrh širších změn v důchodech. Předpokládá například zvyšování důchodového věku nad nynější hranici 65 let podle prodlužování života a snižování výpočtu nových důchodů. Úvodní debata o sporné penzijní reformě poslancům zabrala 32 hodin čistého času a vyplnila tři jednací dny. Převažovala v ní opoziční kritika. Předloha nyní zamíří k posouzení do sociálního výboru.

Komentář Zemědělského svazu ČR po čtvrtečním jednání nevládních zemědělských organizací

  • Zveřejněno: 30.05.2024

Komentář Martina Pýchy, předsedy Zemědělského svazu ČR po čtvrtečním jednání vedení nevládních zemědělských organizací:

„Představenstva Zemědělského svazu ČR a Agrární komory ČR za účasti Společnosti mladých agrárníků, Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů, Iniciativy zemědělských a potravinářských podniků a Asociace soukromého zemědělství Olomouckého kraje na dnešním jednání rozhodly, že začátkem června upřednostní jednání s vládou před protesty a trvají na tom, aby se jednání účastnily vždy zástupci všech nevládních zemědělských organizací, které v dané věci postupují společně. Přednost jednání, které je stanovené na 4. června odpoledne dáváme i přesto, že naše požadavky nebyly ve většině případů splněny, nebo jen z velmi malé části, což kritickou situaci v zemědělství bohužel neřeší.

Komentář Agrární komory ČR po čtvrtečním jednání nevládních zemědělských organizací

  • Zveřejněno: 30.05.2024

Komentář prezidenta Agrární komory ČR Jana Doležala po čtvrtečním mimořádném jednání zemědělských nevládních organizací, kterého se kromě Agrární komory ČR účastnily Zemědělský svaz ČR, Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů, Společnost mladých agrárníků ČR, Iniciativa zemědělských a potravinářských podniků a Asociace soukromého zemědělství Olomouckého kraje.