Aktuálně

Moderní formy práce - home office

  • Zveřejněno: 12.08.2017

Požadavky na efektivní řízení a maximální využití pracovní síly se rychle mění. To vede ke stále rychlejšímu rozšíření nových přístupů v pracovním procesu včetně flexibilních forem práce, které jsou vykonávány na dálku. Jednou z těchto forem je i home office, práce z domova.

VIDEO: Španělská vláda před 100 lety nařídila kulometnou palbu do stávkujících odborářů

  • Zveřejněno: 11.08.2017

Zatímco Evropa válčila, Španělé řešili úplně jiné problémy - generální stávku. Začala 10. srpna 1917 a zorganizovaly ji dvě největší odborové organizace té doby - socialisté a anarchisté. Demonstranti nepožadovali žádné závratné změny. Zabarikádovali ulice a na to vláda zareagovala kulometnou palbou. Zemřelo 70 lidí. iDNES.cz

 

Hejtmani chtějí více peněz na sociální služby, podporu našli u prezidenta

  • Zveřejněno: 11.08.2017

Reportáž ČT24 . Hejtmani navštívili na lánském zámku prezidenta republiky. Získali od Miloše Zemana slib, že je podpoří při vyjednávání s vládou o penězích, které by měly jít na zvýšení platů v sociálních službách. Podle předsedkyně Asociace krajů ČR Jany Vildumetzové jde o 822 milionů korun.

 

Rostoucí napětí na trhu práce vede k rychlejšímu růstu mezd

  • Zveřejněno: 11.08.2017

Rostoucí napětí na trhu práce vede k rychlejšímu zvyšování mezd. Současně roste cena nemovitostí a objem půjček na bydlení. Vyplývá to ze záznamu z jednání bankovní rady České národní banky ze 3. srpna, který dnes centrální banka zveřejnila. Její členové se shodovali na pozitivním hodnocení současného ekonomického vývoje.