Aktuálně

VIDEO: Exekutorské úřady radily, jak se vypořádat s dluhy

  • Zveřejněno: 23.06.2017

Reportáž ČT24. Exekutorské úřady se na jeden den změnily v bezplatné poradny. S velkým zájmem se ale nesetkaly. Třeba do Karviné nepřišel nikdo, přitom jen tam čelí exekuci přes sedm tisíc lidí. Ještě horší je to na Bruntálsku, kdy v některých obcích zabavení majetku hrozí dokonce každému druhému obyvateli.

Mzdy rostou napříč odvětvími. Nejvíce přidává pojišťovnictví a služby

  • Zveřejněno: 22.06.2017

Růst mezd je letos největší v oborech, kde je nedostatek lidí nejpalčivější. Podle údajů portálu Platy.cz rostly od ledna do května nejvíce mzdy v pojišťovnictví (o 11,9 procenta) a ve službách (10,1 procenta). Přidáno výrazně dostali i lidé ve státní správě, kde platy stouply o 8,6 procenta. iDNES.cz

 

Nelegální zaměstnávání cizinců

  • Zveřejněno: 22.06.2017

V rámci kontrolní činnosti se orgány inspekce práce věnují kontrolám zaměřeným na odhalování nelegálního zaměstnávání, a to jak občanů České republiky, občanů Evropské unie, tak občanů třetích zemí. Kontroly nelegálního zaměstnávání cizinců jsou realizovány v souladu s jednotnou metodikou provádění kontrol nelegálního zaměstnávání.

Problém trhu práce: firmy nedokážou oslovit váhající uchazeče

  • Zveřejněno: 22.06.2017

Na českém trhu práce to teď skřípe. Máme spoustu volných pracovních míst, ovšem minimum nezaměstnaných. Firmy lamentují, že nemají lidi. Ale je tu početná skupina zaměstnanců, kteří chtějí změnu. Tak kde je problém? Na to odpovídá odborník na pracovní trh Tomáš Ervín Dombrovský. iDNES.cz

 

Jak si vedou kluby seniorů? ptali jsme se na konferenci

  • Zveřejněno: 22.06.2017

V sále Národního domu v České Třebové se v úterý 20. června 2017 sešli na konferenci Republikové rady seniorů OSŽ delegáti z řad seniorů OSŽ, kteří byli na konferenci zvoleni jako zástupci všech odvětví železnice z celé republiky. Některých z nich jsme se zeptali, jak si vedou jejich kluby seniorů, a zde jsou odpovědi.

VIDEO: Do průmyslové zóny u Kvasin míří miliardy

  • Zveřejněno: 22.06.2017

Reportáž ČT24. Na zlepšení veřejné infrastruktury v okolí průmyslové zóny Kvasiny na Rychnovsku půjde v dalších letech z veřejných peněz o tři miliardy korun víc proti plánu. Celkové náklady tak budou šest miliard korun. V plánu jsou mimo jiné stavba nájemních bytů, posílení kapacit Policie ČR, výstavba obchvatů měst či nových chodníků.