Aktuálně

Jste připraveni najít si novou práci? Otestujte se

  • Zveřejněno: 14.10.2017

Nezaměstnanost je na nejnižší úrovni za posledních devatenáct let a zvyšuje se poptávka po odbornících. Možná je tedy dobré poohlédnout se po novém místě. Jste připraveni nastoupit do zaměstnání? iDNES.cz

 

Co nabízejí strany zaměstnancům

  • Zveřejněno: 14.10.2017

Parlamentní volby se uskuteční 20. – 21. října. Oddělení makroekonomických analýz a prognóz ČMKOS vytvořilo při této příležitosti detailní rozbor programů politických stran zejména z pohledu odborů. V plném znění ho naleznete zde.

 

Problematika a zkušenosti z kontrol v oblasti zastřeného agenturního zaměstnávání

  • Zveřejněno: 14.10.2017

Jedním z hlavních úkolů zařazených do programu kontrolních akcí Státního úřadu inspekce práce jsou již několik let kontroly zaměřené na agenturní zaměstnávání, zejména pak tzv. „zastřeného“ zprostředkování zaměstnání. K tomu dochází jak na straně agentur práce, které mají vydané platné povolení ke zprostředkování zaměstnání, tak na straně subjektů, které toto povolení nemají.

Seminář pro předsedy základních organizací

  • Zveřejněno: 14.10.2017

Letošní podzimní seminář předsedů Odborového svazu pracovníků vědy a výzkumu se uskutečnil ve středu 11. října 2017 v Domě odborových svazů, nám. W. Churchilla 2, Praha 3 - Žižkov.

 

Podvodů s postiženými ubude

  • Zveřejněno: 13.10.2017

Ještě nikdy se firmy tolik nezajímaly o to, jak zaměstnat postižené. Stát totiž zavedl od října speciální evidenci, která má zamezit podvádění s takzvaným náhradním plněním. Řada společností teď bude muset buď narychlo sehnat postižené, nebo zaplatit vysokou pokutu. Novela zákona si totiž posvítila na práci postižených. Kdo podváděl stát, toho čeká pokuta. iDNES.cz