Aktuálně

VIDEO: Česko si chce vybírat mezi zahraničními investicemi. Podpoří je podle inovace, kterou přinesou

  • Zveřejněno: 27.06.2017

Reportáž ČT24. Česko nemůže plošně podporovat všechny zahraniční investice, které do země přicházejí. Místo toho si musí vybírat takové, které pomohou modernizovat zemi a zajistí její konkurenceschopnost do budoucna.

Na konferenci ekonomických radů ministerstva zahraničí to v pondělí řekl premiér Bohuslav Sobotka. Varoval také před stále častějším protekcionismem v rámci EU, který je často snahou vytlačit české firmy z trhů v západních zemích.

 

Výzva Sdružení nájemníků ČR

  • Zveřejněno: 27.06.2017

Sdružení nájemníků ČR (SON) vyzvalo na tiskové konferenci konané dne 22. 6. 2016 vládu, politiky, vedení Prahy a dalších velkých měst v Česku, aby se začali zabývat velice neuspokojivým vývojem bytové situace v Česku a problematice ubytování přes Airbnb.

Podnikatelé v červnu důvěřovali ekonomice více než spotřebitelé

  • Zveřejněno: 26.06.2017

Podnikatelé důvěřovali v červnu české ekonomice více než spotřebitelé, ukázal pravidelný konjunkturální průzkum Českého statistického úřadu. Důvěra podnikatelů se meziměsíčně mírně zvýšila o 0,3 bodu na hodnotu 95,2, navíc v průmyslu se důvěra zvýšila poprvé od listopadu loňského roku ( o 0,7 bodu na 94,3).

Schůze vlády ČR

  • Zveřejněno: 26.06.2017

Dnes se ve Strakově akademii uskuteční schůze vlády ČR. Na programu bude mimo jiné i souhrnný akční plán Strategie restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje.