Aktuálně

Amazon před Vánoci hromadně nabírá, práci tu dostane 2 500 brigádníků

  • Zveřejněno: 20.10.2017

Americký internetový prodejce Amazon v tuzemsku v předvánoční sezoně nabere 2 500 nových sezonních pracovníků. V České republice aktuálně pro společnost pracuje 5 000 lidí, většina v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy. Předvánoční nábor pracovníků začíná ve čtvrtek, uvedla společnost v tiskové zprávě.

 

Vánoční prémie budou, hlásí třetina firem

  • Zveřejněno: 19.10.2017

Výborná ekonomická kondice domácích podniků se před Vánocemi propíše i do kolonky mimořádné odměny na výplatních páskách. Třetina firem má už teď jasno, že je svým lidem koncem roku rozdá. A dalších dvacet procent podniků to zvažuje. iDNES.cz

 

Život žen a mužů v Evropě

  • Zveřejněno: 19.10.2017

Tuzemská míra zaměstnanosti mužů patří v Unii k nejvyšším. Nejen toto srovnání nabízí nová digitální publikace Eurostatu nazvaná Život žen a mužů v Evropě – statistický obraz. V českém jazyce vychází na webu Českého statistického úřadu.

 

Protestní mítink zaměstnanců

  • Zveřejněno: 19.10.2017

Dnes se uskuteční před sídlem firmy CommScope v Modřicích u Brna protestní mítink zaměstnanců. Stane se tak z podnětu Základní organizace Odborového svazu KOVO, která podala stížnost k Oblastnímu inspektorátu práce pro Jihomoravský kraj a Zlínský kraj, kvůli podezření z porušování pracovněprávních předpisů ve firmách CommScope Czech Republic s. r. o. a ADC Czech Republic s.r.o. Firma CommScope Czech Republic s. r. o. převádí část výroby do Číny a tím pádem přichází o práci 270 zaměstnanců.

 

Chudoba či sociální vyloučení v Česku hrozí nejméně ze všech zemí EU

  • Zveřejněno: 18.10.2017

Česká republika byla loni ve srovnání s ostatními 27 státy Evropské unie zemí s nejnižším procentem chudoby a sociálního vyloučení. Společně s Finskem, Dánskem a Nizozemskem vévodí tabulce statistického úřadu Eurostat. Naopak nejhorší je situace v Bulharsku a Rumunsku. iDNES.cz