Právní poradna

Reklamace levného zboží za pár korun

  • Zveřejněno: 27.06.2017

Mám na vás prosbu, při nákupu jsem, mimo jiné, koupil v oddělení květin i malý věneček z proutí na ozdobení hrobu. Doma, když jsem se na něho pořádně podíval, zjistil jsem, že je celý popraskaný. Asi byl upletený z přeschlých proutků. Zkusil jsem tedy jemně s ním klepnout do své dlaně a zjistil, že by hrob příliš neozdobil, na dvou místech praskl. Musel bych se stydět ho tam položit. Nechce se mi takové lajdáctví podporovat. Mohu vůbec něco dělat, nebo mohu na 70 Kč zapomenout a koupit si nový? Nevím, jak pro koho, ale pro mě je nepříjemné jít reklamovat zboží za pár korun, ale pokud to mohu udělat, pak bych to chtěl učinit. Co mi poradíte?

 

Poloviční úvazek a starobní důchod

  • Zveřejněno: 26.06.2017

Pečuji o tříleté dítě a nabídla se mi možnost zaměstnání na částečný (poloviční) úvazek. Zajímalo by mě, jak by takový pracovní poměr, zejména kdyby trval několik let, ovlivnil můj budoucí starobní důchod.

 

Odečítání daru z daňového základu

  • Zveřejněno: 13.06.2017

Jako odborová organizace chceme poskytnout dar spolku, který je zřízen pro účely ochrany a práce s dětmi. Máme nějaké příjmy z provozování rekreačního zařízení, které je v zisku. Můžeme si tento dar odečíst od základu daně, jako např. náš zaměstnavatel, pokud poskytne dar na činnost odborové organizace?