Zdraví

Druhé číslo „Zpráv z Ministerstva zemědělství“ (Newsletter MZe)

Druhé číslo „Zpráv z Ministerstva zemědělství“ (Newsletter MZe) v tomto roce přináší užitečné informace:

„Česká potravina“ bude skutečně česká. Odstrašující obrázky na krabičkách cigaret. Luštíme s doktorkou Cajthamlovou. To a mnohem více se dočtete v únorových Zprávách Ministerstva zemědělství.

Ke stažení jsou na tomto odkazu: http://eagri.cz/public/web/file/445450/Zpravy_z_MZe_02_2016.pdf

Vychází aktuální verze Rádce pacienta 2016

Rádce pacienta obsahuje řadu užitečných informací a rad v oblasti komunikace se zdravotnickými pracovníky, dále doporučení jak si zvolit lékaře či nemocnici, seznamuje s jejich právy dospělé i dětské pacienty a obsahuje rovněž všechny důležité kontakty. Pomocníka pro lepší orientaci pacienta při kontaktu se zdravotními službami v roce 2016 najdete zde.

 

Národní registr poskytovatelů zdravotních služeb

NRPZS poskytuje kompletní přehled o všech poskytovatelích zdravotní péče v České republice, bez ohledu na jejich zřizovatele. Poskytuje údaje o profilu a rozsahu péče poskytované jednotlivými zdravotnickými zařízeními, obsahuje kontaktní údaje na daná zdravotnická zařízení a další podrobnější informace.

 

První pomoc

Školení v oblasti první předlékařské pomoci. Věříme, že vám tyto stránky pomůžou zorientovat se v problematice první pomoci a jednou třeba i zachránit lidský život.