Aktuálně

Český textilní řetězec Vesna stále odmítá zvýšit mzdy zaměstnancům

  • Zveřejněno: 18.05.2018

Vedení českého obchodního řetězce s textilem Vesna stále odmítá zaměstnancům zvýšit mzdy.O celou kauzu se zajímají média, například server E15.cz.

 

Hospodářská Komora ČR vyzývá vládu ČR, aby nepodlehla odborům!

  • Zveřejněno: 17.05.2018

Ve středu 16. května se v Ostravě uskutečnil 30. Sněm Hospodářské komory (HK) ČR. V přijatém usnesení se mimo jiné uvádí, že Hospodářská komora ČR nesouhlasí s aktuálními návrhy na zrušení karenční lhůty, která se v praxi osvědčila jako efektivní nástroj proti zneužívání nemocenských dávek.

Diskuse na chodbách jsou problém. Zlepšete komunikaci ve firmě

  • Zveřejněno: 17.05.2018

Co byste změnili ve své firmě? Na tuto otázku 80 % zaměstnanců odpoví, že komunikaci. Jak ji zlepšit, než se začnou kupit výpovědi, radí firmám Jitka Tejnorová z DMC management consulting. iDNES.cz

 

Výsluhy pro sestry přijdou na miliardy, ukazují zkušenosti od policie. Ve hře je i dřívější odchod do penze

  • Zveřejněno: 17.05.2018

Reportáž ČT , Až miliardy korun navíc bude muset najít vláda v rozpočtu, pokud bude chtít naplnit plány premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha (za ANO) na přilepšení zdravotním sestrám. Slibují výsluhové renty a také dřívější odchod do penze.

Přesnou výši rent zatím ministerstvo zdravotnictví nevyčíslilo, jiné profese, kde je vysloužilci dostávají, se však pohybují kolem dvou miliard.