Aktuálně

Poradenská činnost inspektorátů práce

  • Zveřejněno: 24.06.2017

Poradenská činnost inspektorátů práce představuje jistou formu služby občanům. Zákon č. 251/2005 Sb., o inspekci práce, ukládá ustanovením § 5 odst. 1 písm. k) inspektorátům „poskytovat zaměstnavatelům a zaměstnancům bezúplatně základní informace a poradenství týkající se ochrany pracovních vztahů a pracovních podmínek“.

V obchodech chybí stovky prodavačů. Nahrazují je brigádníci a automaty

  • Zveřejněno: 23.06.2017

Krize s nedostatkem zaměstnanců v obchodech se s přicházejícím létem ještě prohlubuje. K pokladnám i na jiné provozní pozice se tak dostávají především brigádníci. Jinde je lidská síla nahrazována samoobslužnými pokladnami. O kvalifikované zaměstnance se řetězce přetahují také navyšováním mezd. iDNES.cz

Růstu mezd napomohly i sílící odbory

  • Zveřejněno: 23.06.2017

Zaměstnanci vimperského závodu společnosti Rohde & Scharz se od července dočkají citelného zvýšení mezd. Vyjednavačům Odborového svazu KOVO se po tříkolovém jednání podařilo uzavřít s vedením podniku dohodu, která garantuje zvýšení tarifních mezd v průměru o devět procent při současném zachování všech již existujících benefitů.

Odbory jednaly s představiteli Vlády ČR o platech na rok 2018

  • Zveřejněno: 23.06.2017

Dne 21. června 2017 se uskutečnilo jednání zástupců odborových svazů s představiteli Vlády ČR a s předsedy stran vládní koalice o platech na rok 2018. Vedle pana premiéra a předsedy ČSSD Mgr. Bohuslava Sobotky se jednání zúčastnili ministr financí Ing. Ivan Pilný, Ing. Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, a MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA, předseda KDU-ČSL.