Aktuálně

Firmy chtějí růst. Zatímco české sází na inovace, zahraniční na zaměstnance

  • Zveřejněno: 18.10.2017

Reportáž ČT. Devět z deseti českých firem plánuje příští rok růst. Každá třetí dokonce o víc než deset procent, vyplývá z průzkumu společnosti EY. Ekonomických výkyvů, politické nestability nebo silnější koruny se české firmy nebojí, nedostatku pracovníků ano. Chtějí proto modernizovat výrobu, a to víc než firmy v jiných zemích.

 

Svět hledá 600 tisíc pilotů

  • Zveřejněno: 17.10.2017

Potíže Ryanairu s nedostatkem pilotů jsou předzvěstí globálních problémů. Světové aerolinky začínají být v úzkých se sháněním pilotů, kteří mají nahradit dosluhující generaci. V příštích dvaceti letech bude ve světě chybět přes 600 tisíc pilotů. iDNES.cz

 

Do Mělníka se sjedou zástupci 44 škol

  • Zveřejněno: 17.10.2017

Už po jedenácté budou mít všichni, kteří přemýšlejí o výběru vhodného studijního oboru nebo si chtějí doplnit kvalifikaci či získat vzdělání v nové oblasti, možnost dozvědět se potřebné informace na výstavě s názvem „Vzdělávání 2017“.

Obavy OSŽ z reorganizace DKV stále trvají

  • Zveřejněno: 17.10.2017

Na výjezdním zasedání Podnikových výborů ČD, a. s., a ČD Cargo seznámila tajemnice Podnikového výboru OSŽ při ČD, a. s., Věra Nečasová členy obou podnikových výborů s aktuální situací v oblasti dep kolejových vozidel (DKV).

Zasedala Rada OS KOVO

  • Zveřejněno: 17.10.2017

V Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové poprvé po VII. sjezdu zasedala 11. – 12. října 2017 Rada OS KOVO. Předseda OS KOVO Jaroslav Souček přednesl aktuální informace z odborových aktivit. Zaměřil se mj. na prognózy inflace na následující rok.

Lékárníci se přidají k protestu doktorů, ve středu na půl hodiny zavřou

  • Zveřejněno: 17.10.2017

Spolu s praktickými a dalšími lékaři budou ve středu protestovat i lékárníci. Některé lékárny budou zavřené symbolicky na půl hodiny mezi 10:30 a 11:00. Podle mluvčí České lékárnické komory (ČLnK) Michaely Bažantové zatím není jasné, kolik lékáren se do protestní akce zapojí. Půjde ale zejména o ty, které nepatří do žádné z velkých sítí lékáren. ČT