Aktuálně

Odborový svaz si v poločase vede velice dobře, jen tak dál!

  • Zveřejněno: 19.05.2018

Ve Starých Splavech se 12. dubna konal III. sněm OS PHGN. Přítomných delegátů se HGN zeptal, jak hodnotí uplynulé období. Většina se shodla v tom, že od sjezdu uplynuly dva roky a v poločase, vyjádřeno fotbalovou terminologií, si odborový svaz vede velice dobře. Vyjádřili přesvědčení, že jedině když budou všichni kopat za jeden tým, uhrají i druhý poločas s dobrý výsledkem.

Pražský dopravní podnik jedná s odboráři o zvýšení mezd

  • Zveřejněno: 18.05.2018

Vedení pražského dopravního podniku (DPP) jedná s odboráři o zvýšení mezd zaměstnanců. Dodatek ke kolektivní smlouvě by měl být uzavřen do konce letošního května. Ve středu to řekl generální ředitel DPP Martin Gillar. O kolik korun se zaměstnancům mzda konkrétně zvýší, není zatím jasné, uvádějí to dnes ve své zprávě e-sondy.cz.

Ceny zemědělských výrobců meziročně poklesly

  • Zveřejněno: 18.05.2018

Meziměsíčně klesly ceny zemědělských výrobců o 2,4 %, ceny průmyslových výrobců vzrostly o 0,2 %, ceny stavebních prací o 0,2 % a tržních služeb pro podniky o 0,6 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců nižší o 1,9 %, ceny průmyslových výrobců se nezměnily. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.