Aktuálně

Sobotka se Středulou projednají růst platů i sbližování mezd v EU

  • Zveřejněno: 15.08.2017

O růstu platů ve veřejném sektoru spolu dnes budou jednat předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) a předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Diskutovat chtějí i o možných cestách ke sbližování výdělků v jednotlivých zemích Evropské unie. Schůzky se zúčastní také státní tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař.

 

Prezident Miloš Zeman podpoří požadavek krajů na dofinancování platů v sociálních službách

  • Zveřejněno: 15.08.2017

Prezident Miloš Zeman slíbil hejtmanům, že podpoří jejich požadavek, aby obdrželi 822 milionů korun na dofinancování navýšení platů pracovníků v sociálních službách, o které Asociace krajů ČR žádala ministryni práce a sociálních věcí Marksovou. Hejtmanům stanovisko sdělil během čtvrtečního neformálního setkání na zámku v Lánech.

Test: Vyznáte se v novelizovaném zákoníku práce?

  • Zveřejněno: 15.08.2017

Zákoník práce byl nedávno novelizován a v účinnost tyto nové právní předpisy vstoupily od 1. července. I když podrobnou znalost zákoníku práce nelze samozřejmě po zaměstnanci vyžadovat, platí známý fakt, že „neznalost zákona neomlouvá“. Vyzkoušejte si, jak se orientujete vy v současném zákoníku práce. iDNES.cz

 

Jednání o platech na rok 2018 finišují

  • Zveřejněno: 15.08.2017

Dnes se předseda Odborového svazu hasičů Zdeněk J. Oberreiter sešel s předsedou ČMKOS Josefem Středulou, aby si sjednotili požadavky na navýšení platů v roce 2018 pro občanské zaměstnance a příslušníky Hasičského záchranného sboru ČR, před dnešním jednáním s premiérem Vlády ČR Bohuslavem Sobotkou.

 

Potkáme se opět v Praze!

  • Zveřejněno: 14.08.2017

Už za měsíc 14. září se uskuteční další manifestační shromáždění, na kterém odbory chtějí mobilizovat své síly před vyjednáváním o růstu mezd ve firmách. Cílem dlouhodobé kampaně, kterou ČMKOS vyhlásila v roce 2015, je vymanit českou ekonomiku z přetrvávajícího hospodářského konceptu nízkých mezd.

 

Jednání o platech ve státním sektoru vrcholí

  • Zveřejněno: 14.08.2017

Reportáž ČT24 .Vláda stojí před rozhodnutím, nakolik vzrostou platy ve veřejném sektoru. Premiér Bohuslav Sobotka prosazuje, aby všichni státní zaměstnanci dostali od listopadu přidáno deset a učitelé patnáct procent, ministr financí Ivan Pilný upozorňuje, že pokud se má přidávat, v jiných místech budou potřeba škrty – a to i navzdory dobrému stavu ekonomiky.