Aktuálně

Vláda ČR získala důvěru Poslanecké sněmovny - stanovisko Asociace samostatných odborů k jejímu Programovému prohlášení

  • Zveřejněno: 12.07.2018

„Myslím si, že získání důvěry nové vlády ČR v Poslanecké sněmovně PČR ukončilo dlouhé období ne zrovna stabilní situace, které nás provázelo od říjnových voleb do Poslanecké sněmovny díky politice pravicových stran, které v podstatě nechtěly přijmout jako realitu to, že vítězné hnutí ANO bude sestavovat vládu ČR v čele se svým předsedou Andrejem Babišem.

Až tak dobře nebude. Evropská komise zhoršila výhled růst ekonomiky Česka i EU

  • Zveřejněno: 12.07.2018

Evropská komise zhoršila odhad růstu české ekonomiky na letošní i příští rok. Podle její letní prognózy by se měl hrubý domácí produkt (HDP) letos zvýšit o tři procenta. V jarním výhledu komise růst odhadovala na 3,4 procenta. Česko v tom ale není samo, Komise zhoršila také výhled růstu hospodářství eurozóny i celé Evropské unie v tomto roce. ČT

 

Firmy se přetahují o roboty, kteří mohou zastat až polovinu míst

  • Zveřejněno: 12.07.2018

Firmy si nekompromisně přetahují zaměstnance, protože pracovní síly prostě chybí. Jedním z řešení je přenechat větší část výroby na robotech. Jihomoravští podnikatelé teď „berou útokem“ školicí středisko Intemac v Kuřimi na Brněnsku, kde odborníci radí, jak si vytvořit takzvanou chytrou továrnu. iDNES.cz

 

Menšinový kabinet ANO a ČSSD bude vládnout s důvěrou Poslanecké sněmovny

  • Zveřejněno: 12.07.2018

Menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD bude vládnout s důvěrou Poslanecké Sněmovny. Při hlasování jej včera, ve středu 11. července, při hlasování podpořili poslanci KSČM, zástupci ostatních šesti stran byli proti. Česká republika má plnohodnotnou vládu po více než osmi měsících od voleb, které se konaly loni v říjnu.

Inflace - červen 2018

  • Zveřejněno: 12.07.2018

Spotřebitelské ceny vzrostly v červnu oproti květnu o 0,4 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle bydlení a v oddíle doprava. Meziroční růst spotřebitelských cen v červnu zrychlil na 2,6 %, což bylo o 0,4 procentního bodu více než v květnu. Informoval o tom Český statistický úřad.