Aktuálně

Stanovisko Evropského hospodářského a sociálního výboru k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o respektování soukromého života a ochraně osobních údajů v elektronických komunikacích a o zrušení směrnice 2002/58/ES (nařízení o soukromí a elektronických komunikacích)

  • Zveřejněno: 11.08.2017

Respektování komunikace je základní právo garantované Listinou základních práv Evropské unie. Obsah elektronických komunikací může odhalit vysoce citlivé informace o koncových uživatelích, kteří se komunikace účastní. Podobně též metadata odvozená z elektronických komunikací mohou odhalit velmi citlivé a osobní informace.

Profese, které firmy nejčastěji shánějí

  • Zveřejněno: 11.08.2017

Počet volných pracovních míst v Česku vystoupal v červenci na novou rekordní hodnotu - 188 tisíc. Zaměstnavatelé je nabízejí prostřednictvím úřadů práce, protože je to podmínkou pro případné obsazení pozice zahraničním zájemcem. Zaměstnavatelé hledají především pomocné dělníky, řidiče, uklízeče, kuchaře či svářeče.

Dopravci se snaží udržet odcházející strojvedoucí, zvyšují jim mzdy

  • Zveřejněno: 10.08.2017

Dopravci na železnici bojují s nedostatkem strojvedoucích, udržet ve svých službách se je proto snaží i zvyšováním mezd. Například RegioJet přidal strojvedoucím až 14 procent, konkurenční Leo Express letos zvýšil mzdy o 5 procent. iDNES.cz